GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANNELER ORTAOKULUNDA MEHMET AKİF RUHU CANLANIYOR;

GAZİANTEP ANNELER ORTAOKULU’NDA KUTLU DOĞUM HAFTASI KAPSAMINDA DÜZENLENEN ´PEYGAMBERİMİZE MEKTUP´ ADLI YARIŞMADA BİRİNCİ OLAN 14 YAŞINDAKİ HATİCE İKRA ŞAN, ÖDÜL OLARAK BİSİKLET KAZANDI. HATİCE İKRA ŞAN, OKUL MÜDÜRÜ MEHMET KEMERLİ’YE, KAZANDIĞI BİSİKLETİ YARDIMA MUHTAÇ BİR ÇOCUĞA HEDİYE ETMEK İSTEDİĞİNİ BİLDİRDİ.
ANNELER ORTAOKULUNDA MEHMET AKİF RUHU CANLANIYOR;

 

          Gaziantep’te bir ortaokul öğrencisi, yarışmadan kazandığı bisikleti ihtiyaç sahibi öğrenciye hediye ederek, fedakarlık örneği gösterdi.

          Gaziantep Anneler Ortaokulu’nda Kutlu Doğum haftası kapsamında düzenlenen ’Peygamberimize Mektup’ adlı yarışmada birinci olan 14 yaşındaki Hatice İkra Şan, ödül olarak bisiklet kazandı. Hatice İkra Şan, Mehmet Kemerli’ye, kazandığı bisikleti yardıma muhtaç bir çocuğa hediye etmek istediğini bildirdi. Durumu değerlendiren  Mehmet Kemerli,

          Yetim ve Öksüz Çocuklar Derneği’ne başvurdu. Bisikletin, dernek üyesi 13 yaşındaki 7. sınıf öğrencisi Gülüzar Yaşar’a verilmesi kararlaştırıldı.

          Bisikleti kendi eliyle Gülüzar Yaşar’a teslim eden Hatice İkra Şan, çok mutlu olduğunu belirterek, ”Okulda düzenlenen yarışmada birinci oldum ve bisiklet kazandım. Daha önce kazanacağımı hiç düşünmüyordum. Zaten kazanırsam da bisikleti muhtaç birine vermeyi düşünüyordum. Bu bisiklete ihtiyacım olmadığı için arkadaşıma hediye etmek istedim” dedi.

          Hediyesini alan Gülüzar Yaşar, daha önce hiç bisikletinin olmadığını söyleyerek, “7. sınıfa gidiyorum. Bu haberi duyunca çok sevindim. Bisikleti hediye eden İkra arkadaşıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

         Yetim ve Öksüz Çocuklar Derneği Başkanı Hakan Gökşen, Hatice İkra Şan’ın bu hareketini takdir ettiğini belirterek, şunları söyledi:”Anneler Ortaokulu Müdürü Mehmet Kemerli derneğimize müracaat etti. Yarışma düzenlediklerini ve bu yarışmada birinci olan İkra Şan adlı öğrencinin ödülden feragat ederek, kazandığı bisikleti başkasına hediye edeceğini söyledi. Biz de dernek kapsamında bir öğrencimizi ayarladık. Okul müdürü ve okul aile birliğiyle bir araya gelerek ödülü öğrencimize takdim ettik.”

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 230 31 92 veya 220 64 88 veya 220 66 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.