GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEDRİYE HALUK ÖZMEN MTAL´DEN AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ

BEDRİYE HALUK ÖZMEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE HAZIRLANAN “GELİŞEN VE DEĞİŞEN MUHASEBE UYGULAMALARI ÇERÇEVESİNDE AVRUPA’DA PAKET PROGRAM STAJI” ADLI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN 1. GRUP HAREKETLİLİK FAALİYETİ TAMAMLANDI. 
BEDRİYE HALUK ÖZMEN MTAL´DEN AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ

        Gaziantep-Bedriye Haluk Özmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan “Gelişen Ve Değişen Muhasebe Uygulamaları Çerçevesinde Avrupa’da Paket Program Stajı” adlı Avrupa Birliği projesinin 1. hareketlilik faaliyetine katılan 30 öğrenci ile 4 öğretmen yurda döndüler. Bedriye Haluk Özmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin dışında ortaklıkta yer alan Ülgan Konukoğlu MTAL ve Şanlıurfa Ayşe Faruk Pınarbaşı MTAL’den projeye dahil olan öğrenci ve öğretmenler 01 Mart 2015 – 21 Mart 2015 tarihleri arasında 21 gün süren proje, Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleştirildi. Proje faaliyetleri kapsamında katılımcılar Bilgisayarlı Muhasebe Uygulamalarında kullanılan Paket Programlar ile ilgili eğitim ve staj faaliyetine katıldılar. Bilgisayarlı Muhasebe alanında eğitimlerine devam etmekte olan öğrenciler eğitim ve staj faaliyetinin yanı sıra; Çalışma Bakanlığı Mesleki Yönlendirme Merkezine(İş ve İşçi Bulma Kurumu), Köln Ticaret ve Sanayi Odasına, Meslek Kolejine, Ticaret Lisesine ve sektörde faaliyet gösteren işletmelere teknik geziler düzenlendi. Katılımcılarımız ayrıca hafta sonlarında Fransa-Paris, Hollanda-Amsterdam ve Belçika-Brüksel gibi şehirlere düzenlenen kültürel gezilere katıldılar.

           Proje kapsamında 2 farklı ilde faaliyet gösteren 3 okulun katıldığı hareketlilik faaliyeti sonunda öğrencilerimiz mesleki eğitimlerini, Avrupa düzeyinde yapılan uygulamalarla karşılaştırma ve geliştirme imkanına sahip oldular. Öğrenciler kişisel ve sosyal alanda da önemli kazanımlar edindiler. Farklı şehirlerden gelen katılımcılarla 21 gün boyunca birlikte çalışabilme, ekip ruhuyla hareket edebilme, randevulara zamanında gitme, zaman yönetimi, özgüven duygusu, çalışma disiplini, farklı dillerde iletişim kurabilme ve Avrupa vatandaşlık bilinci geliştirme becerisi kazandılar.

           Proje kapsamında edindikleri mesleki bilgi ve becerilerin kayıt altına alınması amacıyla yurtdışı ortaklarımızdan alınan sertifikalar öğrencilerimize önemli katma değer sağlayacaktır. Aldıkları sertifikalar sayesinde, mezun olduktan sonra yapacakları iş başvurularında rakiplerinden daha avantajlı bir konuma sahip olacaklardır.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan okulu müdürü Fatih ŞENGÜL; “21 günlük yurtdışı hareketlilik faaliyeti, hem katılımcılara hem de proje ortağı okullarımıza önemli kazanımlar sağladı. Katılımcılarımız Avrupa düzeyinde katıldıkları eğitim ve staj faaliyeti sonunda AB standartlarında eğitim alma ve Avrupa Vatandaşlık Bilinci geliştirme imkanına sahip oldular. Okullarımız ise Almanya’da faaliyet gösteren kurumlarla yapılan ortaklık sayesinde mesleki eğitim faaliyetlerine Avrupa Katma Değeri sağlayacaklardır.” dedi. 

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 230 31 92 veya 220 64 88 veya 220 66 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.