GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şahinbey İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin TEPE’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajları

 Şahinbey İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin TEPE’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajları

 

                İLK DERS

       Eğitim; bir devrimdir. Karanlığı aydınlığa, cehaleti bilgiye, ilkelliği çağdaşlığa eviren.

       Eğitim bilgiye götüren süreçtir, bilgi ise güç.

       Değerli Öğretmenlerim,

 

        Eğitimin ilk ve en önemli basamağını teşkil etmeniz sebebiyle üzerinizdeki yük eğitim paydaşları içerisinde en fazla sizlerin omzundadır. Elinize bir güç verilse dünyayı değiştirin diye, kullanmaz mıydınız?  Nasıl bir dünyada nasıl insanlarla yaşamak istiyorsanız öyle bir dünya kurabilir ve öyle insanlar yetiştirebilirsiniz. Eğitim, bütün sorunlarına ve çıkmazlarına rağmen dünyayı değiştirebilecek olan yegane güçtür. Unutmayın! Bir kişi tek başına dünyayı değiştirebilir ama iki kişi daha çabuk değiştirir. Bu bağlamda her birimiz bir diğerine ikinci  kişi olarak bir ekip ruhuyla çalışmalıyız.

       Öğrencilerimize her şeyden önce empati kurmayı, insan sevgisini, büyüklere saygıyı, farklı düşünce ve yaşam tarzlarına tahammülü öğretiniz. Kısaca elimizden alıkonan bütün değerlerimizi... Vatan ve millet sevgisi olmadan, Allah korkusunu hissetmeden, vicdan ve merhamet tohumları ekmeden bu dünyada ulaşılabilecek en yüksek mertebeler dahi insanın ve toplumun başına bela olur.

        Eğitim günümüz dünyasındaki psikolojik savaşların ve güç savaşlarının en önemli cephesidir. Öyleyse bir nefer gibi bu savaşta üzerine düşen vazifeyi layıkıyla yerine getirmen lazım.

 

        Sevgili Öğrenciler,

         İnsan eğitimle değer kazanır. Hangi canlı vardır insan dışında tekâmül edebilen? Eğitim farkıdır bu, okumak farkıdır. O yüzden okuyunuz, okuyunuz, okuyunuz. Beşeri olarak ruhi olarak ilerlemenin, yükselmenin yolu okumaktan geçer .

     Okullarınızı ve öğretmenlerinizi sayınız, seviniz. Her sabah bir mabede girer gibi huşuyla giriniz okullara.  Eğitiminiz, okumanız bir ibadettir sizin. Zira, Kur’an´ın ilk emri, ilk vahiy, ilk ders ‘oku!’ dur.  Okuyacağız ama Yunusça okuyacağız:

       İlim ilim bilmektir

       İlim kendin bilmektir

       Sen kendini bilmezsen

       Ya nice okumaktır.

Önce kendimizi okuyacağız, kendimizi bileceğiz.

Pazartesi günü sınıflarınızda öğretmenleriniz, sıralarınızda kitaplarınız sizi bekliyor olacak. Lütfen kıymetini bilelim.

 

       Saygıdeğer Velilerimiz,

       Bir çocuğun ilk ve en tesirli öğretmeni anne babasıdır, ailesidir. Yuva sıcaklığını bulamayan bir çocuk bu ilk ve tesirli dersten mahrum kalır. Bu aile sıcaklığını tattırın çocuklarınıza. Onlar sizlerin, bizlerin ve bu vatanın en değerli varlıklarıdır.

       Öğretmenlerimize, okullarımıza güvenin. Desteğinizi eksik etmeyin. Sürekli okullarımızla irtibat halinde olun. Her türlü sorunlarınızda okul idareleri ve İlçe Müdürlüğü olarak yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim.

         Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının bütün eğitim paydaşlarına, Gaziantep´imize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diler, başarılı ve verimli bir eğitim yılı geçirmemizi Allah´tan niyaz ederim.

 

                                                                                                                                                 Yasin TEPE

                                                                                                                                   Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 230 31 92 veya 220 64 88 veya 220 66 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.