GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞAHİNBEY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YASİN TEPE’NİN YARIYIL VE KARNE TATİLİ MESAJI

Sevgili Öğrenciler,  Değerli Öğretmenler, Saygıdeğer Veliler; 2014-2015 eğitim-öğretim yılı  1.yarıyıl döneminin sonuna geldik. Amacımız ilçemizde öğrenim gören tüm öğrencilerin kişisel, duygusal ve ruhsal gelişimlerini en iyi şekilde geliştirmelerini sağlamak ve bu yönde çalışmalar yapmak olmuştur.Dönem başından bugüne kadar el ele, gönül gönüle hep birlikte ulaştık. Sevincimizi, bir birimize kenetlenerek dağlar kadar  büyütmeye, üzüntümüzü sayımız kadar parçalara bölerek küçültmeye çalışarak bir olmanın, bütün olmanın kısaca “insan olmanın” en güzel örneğini vermeye çalıştık. Devamı İçin TIKLAYINIZ...
ŞAHİNBEY İLÇE  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YASİN TEPE’NİN YARIYIL VE KARNE TATİLİ MESAJI

ŞAHİNBEY İLÇE  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YASİN TEPE’NİN YARIYIL VE KARNE TATİLİ MESAJI

Sevgili Öğrenciler,  Değerli Öğretmenler, Saygıdeğer Veliler;
2014-2015 eğitim-öğretim yılı  1.yarıyıl döneminin sonuna geldik. Amacımız ilçemizde öğrenim gören tüm öğrencilerin kişisel, duygusal ve ruhsal gelişimlerini en iyi şekilde geliştirmelerini sağlamak ve bu yönde çalışmalar yapmak olmuştur.Dönem başından bugüne kadar el ele, gönül gönüle hep birlikte ulaştık. Sevincimizi, bir birimize kenetlenerek dağlar kadar  büyütmeye, üzüntümüzü sayımız kadar parçalara bölerek küçültmeye çalışarak bir olmanın, bütün olmanın kısaca “insan olmanın” en güzel örneğini vermeye çalıştık.

 SEVGİLİ ÖĞRENCİLER!
Bir dönemlik çalışmanın sonunda; size verilen emeğin değerini bilerek çalıştınız, koştunuz, mücadele ettiniz. Daha dün okullar açıldı derken bugün birinci dönem sonu karnenizi alma zamanı geldi. Zaman ne kadar kolay geçti diye düşünmeyin, çalışmalarınızın yoğun bazen de zor ve stresli süreçten geçerek bugüne geldiğinizi çok iyi biliyorum. Şimdi tatili hakkettiniz.  Tatilin; dinlenmek, eğlenmek kadar  kendinizle barışık, eksikleri, aksayan yönleri bir kez daha gözden geçirerek geleceğe yeni bir enerji ile başlamanın planlamasını yapacağınıza inanıyorum.  Her dönemde olduğu kadar bu dönemde de  daha çok kitap okumalısınız. Çalışmak kadar tatili de en iyi şekilde değerlendireceğinize, 2. dönem daha da başarılı olacağınıza inanıyorum. Tatilin, yeni bir güç, yeni bir heyecan getirmesi  temennisi ile sizleri 2. dönemde sağlıklı ve enerji dolu olarak özlemle bekliyoruz.

DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİM!
Sizler de koştunuz, koşuşturdunuz. Evde anne-babanızı, küçücük çocuğunuzu, bekli de sizin yolunuzu gözleyen hastanızı arkada bırakarak koştunuz. Sizin, hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakarca çalıştığınızı çok iyi biliyorum.   Sınıfın kapısından girince her şeyi arkada bırakarak  yeni kıvılcımlar oluşturarak ufuklar açtınız.  Sınıftan çıkınca sosyal bir varlık olarak yaşamın sorunlarıyla mücadele etmeye çalıştınız. Ama hep öğrencilerinizin başarılı, öğrenmeye açık birer meşale ve iyi bir insan olmaları için çaba sarf ettiniz.   Sizlere de teşekkür eder ikinci dönemde ailenizle geçirdiğiniz mutlu dakikaların enerjisiyle sağlık ve  mutluluk içerisinde eğitime başlayacağınıza inanıyorum.

SAYGI DEĞER VELİLER!
Çocuğunuzun, hayatın basamaklarından bir tanesini daha aldığının heyecanı içerisinde olduğunuzu biliyorum. Kanınızdan, canınızdan, zamanınızdan kısaca madden ve manen verdiklerinizin karşılığını  alma arzusu hayatın bir gerçeğidir. Başarının gizli kahramanları, çocuklarınız için büyük fedakârlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken, sıkıntılar çektiniz, yoruldunuz ama hiç of demediniz. Anne ve baba olarak çocuklarınız için ne kadar büyük fedakârlıklar gösterdiğinizi biliyorum.  Çocuklarda; aynı saksıda yetiştirdiğiniz, aynı bakımı, aynı suyu vermenize rağmen farklı gelişimde büyüyen çiçekler gibi olduğunu unutmayın. Çocuklarımız en başta sevgi ve saygınızı hak ediyorlar. Çünkü hepsi sizi çok seviyor, bunu anlamak için tatili onlarla birlikte geçirin, birlikte kitap okuyun, birlikte oyun oynayın, göreceksiniz çocuklarınız daha başarılı olacaklardır.  Başarılı oldukları  alanlar olduğu gibi eksikleri olan bölümler de olacaktır.  Verdiğiniz her emeğin karşılığını  bir gün mutlak göreceksiniz. Her sonucuyla onu bağrınıza basmayı unutmayın.
2. Dönem; sağlık, mutluluk, huzur içerisinde yeni başarılarda el ele buluşmak üzere…
SEVGİ VE SAYGILARIMLA
Yasin TEPE / İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 230 31 92 veya 220 64 88 veya 220 66 08

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.