GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

       İlçe Milli Eğitim Müdürü´müz Yasin TEPE´nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tebrik Mesajı:
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

       23 Nisan 1920 tarihi aziz milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade etmektedir. 96 yıl önce "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" düsturuna dayalı demokratik zemin üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti´nin temelleri atılmış, İstiklal Savaşı´nın karargahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi onurlu duruşuyla büyük bir mücadeleye hayat vermiş, bu vatan üzerinde yaşayan milletimize umut ve güç vermiştir.

 

       Sevgili çocuklar, sizler bizim aydınlık yarınlarımızın güvencesi ve egemenliğimizin teminatısınız. Şehit kanlarıyla sulanan bu cennet vatanın gelecek sahipleri sizlersiniz. Bundan sonra görev ve sorumluluk sizlerindir. Çünkü bu milletin bir bireyi olarak bu topraklar üzerinde yaşamanın bir hak olduğu kadar, görevleri, sorumlulukları ve birçok yükümlülükleri vardır. En önemli göreviniz milli ve manevi değerlerimizi, inancımızı, milli birlik ve beraberliğimizi korumak, savunmak, yaşamak ve yaşatmaktır.

       Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstiklal Savaşı´mızın bütün kahramanlarını, bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutluyorum.

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.