GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLERLE İLK SEMİNERİN KONUSU,"TÜRKİYE´DE DEMOKRASİ SERÜVENİ VE 15 TEMMUZ SÜRECİ." OLDU.

ADAY ÖĞRETMENLERLE İLK SEMİNERİN KONUSU,"TÜRKİYE´DE DEMOKRASİ SERÜVENİ VE 15 TEMMUZ SÜRECİ." OLDU. İlimizde 2016-2017 Eğitim öğretim yılında göreve başlayan aday öğretmenlerimizin eğitimine yönelik adaylık eğitimi seminer çalışmaları bugün, ilimize atanan 1.134 öğretmenimizin ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün de katılımıyla Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde başladı. Geniş katılımla yapılan toplantıya il Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Mustafa SOLAK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve Adaylık Eğitimine katılan 1.134 öğretmen katıldı.
ADAY ÖĞRETMENLERLE İLK SEMİNERİN KONUSU,"TÜRKİYE´DE DEMOKRASİ SERÜVENİ VE 15 TEMMUZ SÜRECİ." OLDU.

ADAY ÖĞRETMENLERLE İLK SEMİNERİN KONUSU,"TÜRKİYE´DE DEMOKRASİ SERÜVENİ VE 15 TEMMUZ SÜRECİ." OLDU.

İlimizde 2016-2017 Eğitim öğretim yılında göreve başlayan aday öğretmenlerimizin eğitimine yönelik adaylık eğitimi seminer çalışmaları bugün, ilimize atanan 1.134 öğretmenimizin ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün de katılımıyla Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde başladı. Geniş katılımla yapılan toplantıya il Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Mustafa SOLAK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve Adaylık Eğitimine katılan 1.134 öğretmen katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, İl Milli Eğitim Hizmet içi Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Tazebey AVCI´nın açılış konuşmasıyla devam etti. Daha sonra "Türkiye´de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci" konulu seminer İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE tarafından aday öğretmenlerimize sunuldu. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE aday öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada Osmanlı´dan günümüze yaşanan toplumsal ve siyasi gelişmelerden bahsederek, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekti. Toplumumuzun tarihten günümüze dış güçler ve içeride onların maşaları olan ihanet odakları tarafından ihanete uğradığını, bunun da son örneğini 15 Temmuzda yaşadığımızı dile getirdi. Ancak bütün bu ihanet odaklarının planlarının kahraman milletimizin destansı direnişiyle başarıya ulaşamadığını, bütün ihanet oyunlarının da başarısız olacağını söyledi.

 

Genç kuşakların eğitiminde öğretmenlerimize büyük görevler düştüğünü, milletimizin yaşadığı bu süreçleri gençlerimize anlatmak görevini öğretmenlerimizin üstleneceğini, Son yaşadığımız , 15 Temmuzda da bir işgal girişimiyle karşı karşıya kalındığını İfade etti. Ayrıca bu anlamda milli iradenin yanında yer alan tüm eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bütün eğitim camiası olarak terörün darbenin ve ihanetin her türlüsünü şiddetle lanetliyorum. dedi.

 

Bizlerin eğitimci olarak vebalimiz var. Eğer biz evlatlarımız sahip çıkmazsak birileri mutlaka sahip çıkacaktır. O boşlukları birileri dolduracaktır. O nedenle ülkesini milletini seven tarihini tanıyan dinini doğru kaynaklardan öğrenen, kendi değerleriyle barışık nesiller yetiştirmek zorundayız. dedi.

30-11-201630-11-201630-11-201630-11-201630-11-2016

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.