GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GTO GÜZEL SANATLAR Lisesi Erasmus+ Projesi

GTO GÜZEL SANATLAR Lisesi Erasmus+ Projesi

Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi, 2015 yılı Erasmus + Okullar arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar (KA219) proje başvurusunda bulunmuş ve Gaziantep ilinde başvurusu kabul edilerek proje yapmaya hak kazanan 9 okuldan biri olmuştur.

Projemiz Okul Müdürü Mehmet Doğanay koordinatörlüğünde Müdür yardımcıları Mehmet Özcan, Zarif Mor, Müzik Öğretmeni Bekir Öztürk, Matematik Öğretmeni Hikmet Tümay, Coğrafya Öğretmeni Yusuf Kurt ve Dr. Nilifer Mustafa Özyurt İlkokulu İngilizce Öğretmeni Mehmet Öztürk tarafından oluşturulan proje ekibi tarafından yürütülecektir.

2015-2018 yılları arasında sürdürülecek olan Notes of Europe (Avrupa’nın Notaları) adlı projede Türkiye, İngiltere, İtalya, Almanya, İspanya, Romanya, Litvanya Çek Cumhuriyeti ve Estonya olmak üzere toplam 9 farklı ülkeden okullar yer almaktadır.

“Notes of Europe” Avrupa müziğini incelemek katılımcı ülkelerin müzik kültürlerini birbirlerine aktarmak ve bu sayede kültürel kaynaşmayı sağlamak ve gençleri İngilizce öğrenmeye teşvik etmek amacıyla yapılmış bir projedir. Proje süresince yapılacak ortak çalışmalarla, farklı ülkelerden oluşan gençlik gruplarının birlikte yaşayabilme ve ortak çalışmalar yapabilme kabiliyetlerini geliştirmeleri, yaşıtlarıyla birlikte çalışarak hem dil becerilerini geliştirmeleri hem de farklı kültürleri tanıma olanağı bularak ön yargıdan uzak, açık fikirli, vizyonu geniş birer birey olarak toplumdaki yerlerini almaları hedeflenmektedir.

Bu projede öğrenciler diğer ülke öğrencileriyle birlikte farklı müzik enstrümanları kullanarak birlikte müzikal sunum yapma becerilerini geliştirecekler, bu sayede müziğin evrensel bir dile sahip olduğunu yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı yakalayacaklar.

3 yıl sürecek proje süresince en az 30 öğretmen ve 35 öğrenci hareketliliği gerçekleşecektir.

 

İlk proje toplantımız 22-26 Kasım 2015 tarihleri arasında Romanya’nın Sibiu şehrinde 9 ülkeden gelen 30 öğretmenlerinin katılımıyla yapılmıştır. Toplantıda projenin proje boyunca yapılacaklar, görev dağılımları, koordinasyon konuları tartışılmış ve karara bağlanmıştır.

Okulumuzu Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bu başarısı için tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

17-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-2015

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.