GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜLŞEN BATAR ANADOLU LİSESİ NASA´YA BAĞLANDI!

GÜLŞEN BATAR ANADOLU LİSESİ NASA´YA BAĞLANDI!

       Okulumuzda 11 Mart Cuma 10.00-12.00 arası "ASTROFİZİK VE BİLİMDE KARİYER" konulu e-konferans düzenlendi. Nasa´da görevli Astrofizikçi Dr.Umut YILDIZ ve Oxford Üniversitesi´nde görevli Astronom Dr. Selçuk Topal´ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta "Evrenin yaşı, Mars´taki son bulgular,Güneş sistemi"gibi konularda bilgiler verildi,videolar paylaşıldı. Sade anlatımlarıyla katılımcılarda uzay ve astrofizik alanında ilgi uyandırdıran,mesleki anlamda kurdukları hayallerin peşinden gitmelerini öneren konuşmacılarımız konferans sonunda öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. Umut Bey ve Selçuk Bey ögrencilerimize her türlü sorularını internet aracalığı ile sorabileceklerini de ilettiler. Aynı zamanda Genel Koordinatör Mert Koçer ile CERN ile yapılacak bir konferansa katılabilmemiz için gerekli ön görüşmeler yapıldı.

       Organizasyonu sağlayan Edebiyat Öğretmenim Nihan SEZGİNSOY´a, katkılarını esirgemeyen Bilgisayar Öğretmenim Tuncay MENGİLLİ´ye teşekkür ediyorum...

17-03-201617-03-2016

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.