GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DR. CEMİL KARSLIGİL İLKOKULUNDA HOŞGÖRÜ ETKİNLİĞİ

Dr. Cemil Karslıgil İlkokulunda Değerler Eğitimi Kapsamında Hoşgörü programı düzenlendi. 
DR. CEMİL KARSLIGİL İLKOKULUNDA HOŞGÖRÜ ETKİNLİĞİ

DR. CEMİL KARSLIGİL İLKOKULUNDA HOŞGÖRÜ ETKİNLİĞ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof . Dr.Akif AKKUŞ’un konuşmacı olarak katıldığı programı, okul öğretmenleri ve öğrencileri hazırladı. Programa Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin TEPE, şube müdürleri Mehmet SARIYILIDIZ, Aydın ALBAK, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Prof . Dr.Akif AKKUŞ konuşmasında kısaca: İnsanların birbirlerine karşı tahammül etmeleri gerektiğini, farklı renklerin zenginlik oluşturduğunu, ama hoşgörünün de bir sınırı olması gerektiğini belirtti. Bu anlamda eğitimin önemine vurgu yaptı ve öğretmenlere çok iş düştüğünü söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin TEPE ise konuşmasında: Eğitilmemiş bireyler üzerinde durmak gerektiğini belirterek, Peygamber Efendimizin “Tebessüm sadakadır”  sözünü hatırlattı. Yasin TEPE ayrıca, Okul idareci, öğretmen ve öğrencilerine böyle sıra dışı ve mükemmel bir program hazırladıkları için teşekkür etti.

 

Program 1. Sınıfların korosu,  4. Sınıfların tiyatro gösterisi, öğrenci ve öğretmenlerin ney eşliğinde şiir dinletisi ile devam etti. Program sonunda ise izleyiciler, okul öğretmenlerinin canlı müzik eşliğinde söyledikleri şarkı ve türkülerle müzik ziyafeti yaşadılar.

23-12-201523-12-201523-12-201523-12-201523-12-201523-12-2015

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.