GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞAHİNBEY’İN TORUNLARI BOSNA’YI FETHEDECEK

"Göreve geldiği günden bu yana yaptığı önemli projelerle adından sıkça bahsettiren Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Kahve Molası’nın konuğu oldu."
ŞAHİNBEY’İN TORUNLARI BOSNA’YI FETHEDECEK

Yoğun iş temposuna rağmen, www.memohaber.com’un, “Kahve Molası”na konuk olan Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, www.memohaber.com İnternet Haber Sitesi Yayın Koordinatörü Mehmet Taşçı ile söyleşi gerçekleştirdi.

22-06-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çarpıcı açıklamalarda bulunan Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, TEOG sınavında Şahinbey’deki 85 ortaokulda birinci olan öğrencilerin Bosna Hersek’e götürüleceğini açıkladı. Türkiye’de ilk olan bu proje kapsamında TEOG sınavında başarılı olan 72 öğrenci 27 Haziran ve 30 Haziran tarihleri arasında Bosna Hersek gezisine götürülecek. Tepe, proje kapsamında amaçlarının, milli ve manevi duyguları geliştirmek olduğunu vurguladı. 

2 YILDA 9 ÖNEMLİ PROJE

Şahinbey Kaymakamlığı himayesinde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje Türkiye’de ilk olma özelliğini de taşıyor. 2 yıl önce göreve gelen Yasin Tepe yaptığı başarılı projelerle hep adından söz ettirdi. Görev süresi boyunca 9 önemli projeye imza atan Yasin Tepe’nin yaptığı başarılı çalışmalardan bazıları şunlar: Çanakkale’nin 100. Yılına özel Türkiye genelinde şiir ve resim yarışması, Kitap Okuyan Şairler, Temiz eller sağlıklı nesiller, Trafik Projesi, Lider Yöneticiler Projesi ve Çocuğun Yeteneklerini Keşfetme Projesi.

İşte başarılı Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’nin açıklamaları:

22-06-2016

 

 

 

 

 

 


ŞAHİNBEY’İN ÖĞRENCİLERİ BOSNAYI FETHEDİYOR

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, ilçede eğitim öğretime devam eden 85 ortaokul bünyesinde TEOG Sınavında kendi okullarında birinci olan öğrencilerin tarih boyunca atalarımızın yaşadığı yerler olan, çok yakın dost olduğumuz Bosna Hersek ’e götürüyoruz.  Bu proje ile geleceğin mimarı olacak öğrencilerimizin milli ve manevi duygularını geliştirmek, vatanına sahip çıkan bir nesil yaratmak ve akademik başarıyı teşvik etmek hedeflendi.

22-06-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJENİN MİMARI YASİN TEPE

Projenin mimarı Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Bosna Hersek gezisi ile öğrencilerin atalarının yaşadığı toprakları tanıyacağını belirterek, “Gerçekleşecek olan bu proje ilçemiz ve öğrencilerimiz adına yeni ufuklar açması açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca yapılacak bu Bosna Hersek gezisi ile öğrencilerimizin atalarının yaşadığı yerleri görmeleri, milli ve maneviyatı güçlü nesiller oluşturmalarını hedefledik. Ayrıca çok yakın dost olduğumuz bu ülkeyi yakından tanıma fırsatı da bulacaklar” diye konuştu.

22-06-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ÖĞRENCİLER ARASINDA REKABET ORTAMINI SAĞLADIK

Yasin Tepe, proje fikrinin gençlerimizin milli şuurunu geliştirmek için neler yapılabileceğinden çıktığını belirterek, “Geçmişimizi öğrenerek geleceğimize yön vererek bunun gerçekleşeceğini düşündük. Okul müdürlerimizle istişare edilerek projenin hayata geçirilmesini kararlaştırdık. Okul müdürlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin bu projeye çok sıcak yaklaştığını gördük. Okul müdürlerimizin desteği ile kısa zamanda projeyi hazırlayıp hayata geçirdik. Proje ile ilgili olarak hedef kitlemiz olan öğrencilerden aldığımız geri dönüşler de bizi mutlu etti. Gelecek yıl için öğrenciler arasında şimdiden rekabet ortamı oluştu ve bu da akademik başarıyı arttıracaktır” dedi.

22-06-2016

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BOSNA HERSEK’E GEZMEYE DEĞİL ATA YADİGÂRI YERLERİ GÖRMEYE GİDİYORUZ

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Tepe, Gaziantep’in eğitimde ülke çapında kötü bir izleniminin olduğunu ve bu önyargıyı yıkmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti. Tepe, “Bu ve benzer projelerle öğrencilerimizi gelecekte iyi bir birey, vatandaş olmaları amaç edinilmiştir. Böylece sadece akademik olarak değil insan olarak da öğrencilerimizin yetişmeleri amaçlanmıştır. Projenin her basamağının titizlikle gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ve ailelerimizin kesinlikle içinin rahat olması gerek. Öğrencilerimiz Bosna Hersek’ e sadece gezmeye değil atalarımızın yadigârı olan yerleri görmeye gittiler” diye konuştu.


PROJE HER YIL DEVAM EDECEK 

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, bundan sonra her yıl bu projeyi devam edecekleri müjdesini vererek öğrenciler için kısıtlı olan imkânları sonuna kadar kullanacaklarını sözlerine ekledi.


ŞAHİNBEY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN PROJELER

HER EĞİTİM BÖLGESİNE BİR HALI SAHA

Dezavantajlı bölgedeki okullarımıza halı sahalar yapılarak gençlerimiz spora teşvik edildi.

BİZİM OKULUMUZDA KÜTÜPHANE VAR

Kütüphanesi olmayan dezavantajlı okullarımıza kütüphane yapıldı.

EĞİTİMDE İDARECİLER GELİŞTİRME

Tüm okul  müdürlerimize 5 gün boyunca “Lider Yöneticiler” semineri verildi.

SINIFTA BEN DE VARIM

Okullarımızdaki kaynaştırma öğrencilerinin eğitimi üzerine öğretmenlere seminer verildi.

KAŞİF REHBERLER

Şahinbey İlçesinde görev yapan Rehber Öğretmenlere yönelik olarak “Çocuk Projektif Testleri” ile ilgili eğitim verildi.

BİR ASIRLIK DESTAN ÇANAKKALE

Ülkemizde birlik ve beraberliği sağlamak adına “Çanakkale Zaferi”nin  100. Yılında Türkiye Geneli Resim ve Şiir Yarışması yapılarak , tiyatro oyunu sergilenmiştir.

ÇOCUKLAR BÜYÜKLERİN ELLERİNDEN TUTUYOR

Kentimizdeki yaya ve araç trafiği konusunda duyarlılık oluşturmak adına öğrencilerimizi öğreten rolüne koyarak büyüklerimize trafik konusunda çeşitli etkinliklerle etkili bir proje yapılmıştır. Projemiz aylarca yerel ve ulusal düzeyde basında yer bulmuştur.

 

TEMİZ ELLER SAĞLIKLI NESİLLER

Projenin temel amacı kirletmemek üzerine planlanıp sıfır maliyetle yapılmış bir projedir. Bir yıl boyunca uygulanmış olup proje sonrasında okullarımız daha az temizlik malzemesi kullanmış, daha az personel çalıştırmış ve okullarımızın temizlik kalitesi önceki yıllara oranla kesinlikle iyileşmiştir.

 

OKUYAN ŞAHİNLER

Proje velilere dönük yapılmıştır. 70000 kişinin kitap okuması sağlanmış bu sayede okul kütüphaneleri cazibe merkezi haline getirilmiş olup aktif şekilde kullanılmıştır.

 

HATIRA ORMANI

Öğrencilerimizin doğaya ve çevreye bakış açılarını yönlendirmek için ilçemiz adına “Hatıra Ormanı” oluşturulmuştur.

 

OKUL ÖNCESİ ÖĞRENCİ SAYISINI ARTTIRMA PROJESİ

Göreve geldiğimiz tarihte  % 49,5 olan okullaşma oranı 03.03.2016 tarihi itibari ile %68’e çıkarılmıştır.Okul öncesine en fazla öğrenci kaydeden ilçe olduk.

 

GEÇİCİ EĞİTİM MERKEZLERİMİZDE GÖREV YAPAN SURİYELİ ÖĞRETMENLERE YÖNELİK EĞİTİM

Geçici Eğitim Merkezlerinde görev yapmakta olan Suriyeli öğretmenlere yönelik olarak günlük hayatta daha rahat yaşamalarını sağlamak için  545 öğretmene Türkçe okuma yazma eğitimi verilmiştir.

 

İDEAL GENÇLİK PROJESİ

İlçemizdeki tüm ortaöğretim öğrencilerimize yönelik “İdeal Gençlik” seminerleri veriliyor. Bu semineri müftülüğümüz, kaymakamlığımız ve müdürlüğümüzün yapmış olduğu bir protokolle Şahinbey Müftümüz tarafından gençlerimize yönelik milli ve manevi hassasiyetlerimizi içeren seminerler verilmektedir.

 

TEOG ve YGS-LYS

Gaziantep ilimizin akademik başarısının düşük olması nedeniyle her ay ortaokul ve ortaöğretim kurumları yöneticileriyle ayrı ayrı toplantılar yapılıyor ve şube müdürlerimizle beraber her ay bütün okullarımız ziyaret edilerek Rehberlik Araştırma Merkezi uzman kadroları ile öğrenci, öğretmen ve velilerimizle toplantılar yapıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.