GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Erdal KILINÇ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Erdal KILINÇ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erdal KILINÇ'ın, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Nedeniyle Yayımladıkları Mesaj

Toplumların hayatında büyük değişimler meydana getiren tarihi olayların seyrine bakıldığında cesaret ve kararlılıkla atılan ilk adımların ne kadar önemli olduğu görülecektir.

Vatanı kurtarmak, bağımsızlık ve mücadele ruhunu bütün vatan sathına yaymak amacıyla Gazi Mustafa Kemal'in, bundan tam 101 yıl önce Samsun'da yaktığı meşale kısa zamanda bütün yurda yayılmıştır. Gazi Mustafa Kemal önderliğinde başlayan şanlı direnişle vatan toprakları düşman işgalinden kurtarılmıştır.

Bu sönmez ve söndürülemez vatan aşkı meşalesi, bugün dahi ihtiyaç duyulan en zorlu zamanlarda ülkemiz üzerindeki hain emellerini gerçekleştirmek isteyen iç ve dış tehditlere karşı birlik ve beraberlik ruhunu ateşleyerek yekvücut halinde bizi zaferlere taşımıştır.

Şüphesiz ki bu meşalenin yurdun dört bir yanını aydınlatmasındaki en büyük pay gençlerin olmuştur. Gazi Mustafa Kemal "Bütün ümidim gençliktedir." diyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin muhafazasında ve çağdaş ülkeler arasındaki yerini almasında gençlere duyduğu güveni dile getirmiştir.

Bugün, geçmişten aldığımız ilhamla, gelecek yüzyıllar için atılması gereken adımları millet olarak birlik ve beraberlik içinde attığımız, aynı inanç ve kararlılıkla gelecek yüzyıla tarihin şahitliğinde damga vuracağımız gündür.

Bu vesileyle, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş meşalesinin yakıldığı günün 101. yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ederim.

                                                                                                                                                                                                                                                                     Erdal KILINÇ

                                                                                                                                                                                                                                                          İlçe Millî Eğitim Müdürü

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.