GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz YasinTEPE´nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz YasinTEPE´nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz YasinTEPE´nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Mesajı

2016-2017 eğitim ve öğretim yılına; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verilişinin 95. Yıldönümü olan 19 Eylül 2016 tarihinde başlıyoruz. Bu yılın başta çocuklarımız olmak üzere öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm Milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Eğitim, bir milletin bekasını sürdürebilmesi için gereken en önemli unsurların başında gelir. Bugün dünyanın gelişmiş ülkeleri, eğitim öğretime en fazla yatırım yapan devletlerdir. Türkiye Cumhuriyeti olarak, bugünümüzü Cumhuriyetin kurulmuş olduğu dönemle kıyasladığımızda çok önemli mesafeler kat ettiğimiz görülecektir. Ancak sürekli değişen bir dünyada yaşadığımızı ve gelmiş olduğumuz seviyeyi yeterli görmemizin mümkün olmadığı da bir gerçektir. Değişimin devamlı ve hızlı olduğu bir dünyada, bizler de eğitim alanındaki çağdaş gelişmeleri yakından takip ederek, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza bu gelişmeleri aktarmamız gerektiğini asla unutmamalıyız.
Vatanını ve Milletini seven, bizi biz yapan değerleri bilen ve koruyan, bilgili, donanımlı, çalışkan ve üretken bir nesil yetiştirmek, Milli Eğitimimizin ve çağdaş eğitim anlayışımızın bir gereğidir. Eğitim, birey ve toplum olarak hepimizin en önemli meselesidir. Vazgeçilmez bir süreç olan eğitimde çocuklarımızı, bu anlayışla yetiştirerek hayata hazırlamak başta idareci ve öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimizin de sorumluluğundadır. 
Bu duygu ve düşüncelerle; büyük emek isteyen, sabır ve özveri gerektiren eğitim yolculuğunda, hep beraber el ele vererek, yeni dönemde İlçemizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaların kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade ederken, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum.

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.