GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bölge Birincisi

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı öğrencilerinin yaptığı “Akıllı Eldiven! Eldiveniniz Gözünüz Olsun” projesi, TÜBİTAK’ın gerçekleştirdiği yarışmada önce Gaziantep’te, daha sonra Adana bölgesinde birinci oldu.
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bölge Birincisi

Görme engellilere ışık olacak proje

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı öğrencilerinin yaptığı “Akıllı Eldiven! Eldiveniniz Gözünüz Olsun” projesi, TÜBİTAK’ın gerçekleştirdiği yarışmada önce Gaziantep’te, daha sonra Adana bölgesinde birinci oldu. Ankara’da 2-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan bölge birincilerinin katılacağı 12 bölge arasında birinciliğe en büyük aday olmakla ilimizi gururlandırmışlardır.

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başarılı öğrencilerinin yaptığı anlamlı projenin, görme engelli insanlar için baston kullanmadan eldiven ile yön bulma ve onların hayatını daha da kolaylaştırmak için yapılan bir çalışma olduğu ifade edildi. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü ve öğretmenleri, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı öğrencilerinin bu çalışma ile hem bölgede hem de Gaziantep’te birinci olduğunu söyledi.

 

05.04.2016 tarihinde Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin TEPE proje ekibini ve okul idaresini makamında kabul etti. “Akıllı Eldiven! Eldiveniniz Gözünüz Olsun” projesini  yakından inceleyerek öğrenci ve öğretmenlerimizden bilgi aldı. Bu tür projelerin okullarımızda hazırlanıp, uygulamalarının daha da artarak devam etmesini  istedi. Proje ekibinde çalışan öğrenciler Burak ŞİMŞEK, Doğukan ŞİMŞEK, Proje Danışman Öğretmeni Mehmet ÖZEN ve Proje Koordinatörü İlker KUSAV’e  plaket vererek, başarılarının devamını dilemiştir.

06-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-2016

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.