GAZİANTEP ŞAHİNBEY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler gününüz kutlu olsun...

Öğretmenler gününüz kutlu olsun...
Öğretmenler gününüz kutlu olsun...

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YASİN TEPE’NİN “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” MESAJI:

 

           Zamanın çarkları tüm meslekleri öğütedursun, değiştiredursun. Öğretmendir değişmeyen tek; elinde kalemi, kitabı ve tahta başında, sevgi ve sabırla kuşanan.

 

          Modern zamanlar her ne kadar gelişen teknolojiyle bilgiye ulaşmayı kolaylaştırsa da yeryüzüne inen ilk insanla birlikte kaderi çizilen öğretmen, her dem toplumların hayatına ışık tutmuş, yol göstermiş ve kendisini öğütmeye çalışan modern zamanlara hamallık etmiş ve bizzat teknolojinin üreticisi olmuştur. 

          Öğretmenlik; fonksiyonunu hiçbir zaman yitirmeyecek olan, bütün dünyada kutsiyet atfedilen eskimez bir meslektir.

         Öğretmenlik; göklerden, cennetten gelen kutsal bir meslektir ki bütün peygamberler birer muallim olarak toplumlarına rehberlik ve liderlik etsinler diye gönderilmişlerdir. Bütün semavî dinlerin ve beşerî öğretilerin olmazsa olmazı eğitimdir, öğretmendir.

         Öğretmenlik; fedakârlığın, adanmışlığın, vatana hizmet aşkının sınıfta vücut bulmuş halidir.

         Öğretmenlik; çalışkanlığın, üretmenin, saygı ve sevginin kaynağıdır.

         Öğretmen; ‘oku!’ emri ilahisinden ilhamla yola çıkan bir seyyahtır Son Peygamber´in izinde…

         Öyleyse biz eğitimciler, yarınların daha yaşanabilir olması için mili ve manevi değerlerine sahip çıkan, vatanını ve milletini seven, demokrasiyi özümsemiş, yerli ve milli kalkınma hamlesine öncülük eden, modern olduğu kadar köklerine bağlı, tarihi geçmişine sahip çıkan, evrensel değerlere sahip, çalışkan ve üretken bireyler yetiştirmek, için var gücümüzle çalışmalıyız.

 

        2023 Eğitim Vizyonuyla birlikte, kendisini bu vizyonu gerçekleştirecek öncü bir güç, bir lider olarak gören ve bu misyona göre kendisini donatan, her gün yenileyerek öğrencisinin karşısına çıkan, bir idealin peşinde ömür tüketme sevdasında  olmalıyız.

 

         Bu duygu ve düşüncelerle fedakâr öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle yâd eder, emekli öğretmenlerimize şükranlarımı sunar, görevleri başındaki öğretmenlerimize muvaffakiyetler dilerim.

              Yasin Tepe

 Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kolejtepe Mahallesi Yeşil Cami Caddesi Kaymakamlık Binası Yanı Şahinbey / Gaziantep - (342) 280 29 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.